Рахункова палата зробила висновки про отримання населенням пільг і субсидій

Четвер 24 травня 2018 17:51
Рахункова палата зробила висновки про отримання населенням пільг і субсидій
Ілюстративний фото (kmu.gov.ua)

В Україні майже половина населення отримують субсидії

Рахункова палата перевірила ефективність бюджетного фінансування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як повідомляється, Рахункова палата перевірила ефективність використання фінансування з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг (звіт про результати аудиту розглянуто на засіданні і затверджений рішенням Рахункової палати 15 травня 2018).

Зокрема, аудитори виявили, що зростає обсяг витрат держбюджету на забезпечення пільг і субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Згідно з повідомленням, ця субсидія є найбільшим трансфертом в Україні. Так, наприклад, в 2017 році відповідні витрати склали близько 70 млрд гривень, а вже на 2018 рік заплановано обсяг субвенції становить майже 71 млрд гривень.

Рахунковою палатою було проаналізовано ситуацію в різних регіонах. На підставі вибіркового моніторингу встановлено, що держава оплачує відповідним постачальникам послуг, в середньому по семи областям, які перевірялися, до 30% більше в тих випадках, де немає лічильника і застосовуються показники норм споживання, ніж там, де лічильник є.

До цього перекладається тягар у вигляді частини втрат води і тепла в мережах через їх зношеність з постачальників послуг на громадян і держбюджету. Так в 2017 році в діючих тарифах на тепло втрати закладалися на рівні 14,5%, на воду -до 30%.

Таким чином, Рахункова палата на підставі аудиторських висновків і відповідного звіту констатує наявність значних резервів для економії пільг і субсидій і самої соціальної політики держави з цих питань.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко виступає за скасування або істотне коригування нових правил надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся