Рахункова палата вважає неефективною витрату майже 1 млрд грн на систему відеоспостереження на виборах

Рахункова палата вважає неефективною витрату 955,3 млн грн на систему відеоспостереження на виборах. Про це йдеться в повідомленні установи.

Рахункова палата вважає неефективною витрату 955,3 млн грн на систему відеоспостереження на виборах. Про це йдеться в повідомленні установи.

"На створення і функціонування системи відеоспостереження на виборчих дільницях під час виборчої кампанії 2012 р. неефективно витрачено 955,3 млн грн, оскільки, за даними ЦВК, отримані відеоматеріали практично не використовувалися. Враховуючи те, що застосування відеоспостереження під час наступних виборчих кампаній або в будь-який інший спосіб чинним законодавством не передбачено, подальша доля даної системи залишається не визначеною. На сьогодні її технічні компоненти вартістю 195,9 млн грнпередані на зберігання до місцевих державних адміністрацій", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що процес волевиявлення та підрахунку голосів на парламентських виборах 28 жовтня у цьому році вперше фіксувався за допомогою веб-камер. На установку систем стеження парламент виділив 993,6 млн грн. Програмно-апаратний комплекс (ПАК) для спостереження за ходом голосування на виборах народних депутатів складався з ноутбука Hewlett-Packard на базі процесора i5, двох web-камер високого дозволу Logitech C310, периферійних пристроїв і засобів комутації. Вартість одного комплекту ПАК становить 7 тис. 128 грн. Повідомлялося, що після виборів камери з виборчих дільниць можуть бути використані для забезпечення додаткової безпеки в містах України. Також повідомлялося, що камери буде встановлено у школах.

У цілому , Рахункова палата вважає, що ЦВК виявилася не найкращим розпорядником бюджетних коштів. Контролери відзначили, Центрвиборчком завищив планові обсяги видатків на 7,4 млн грн і неефективно використовував 15,7 млрд грн.

"На підготовку і проведення чергових виборів народних депутатів України використано 1011 млн грн із затверджених 1042,4 млнгрн. При цьому, внаслідок застосування в розрахунках завищеного кількості виборчих дільниць, вже на початковому етапі підготовки до виборів потреба ЦВК в бюджетних коштах була завищена на 5,6 млн грн, з яких 4,5 млн грн - на виплату заробітної плати членам дільничних комісій і залученим до роботи у них працівникам. Витрати на виготовлення понад необхідну потребу 1320 ящиків для голосування склали 1,1 млн грн" , - йдеться в повідомленні.

За даними Рахункової палати, недоліки в плануванні витрат , освіта не передбаченого законодавством резерву на виплату заробітної плати членам виборчих комісій у сумі 40,2 млн грн і безсистемні перерозподілу видатків виборчих комісій призвели до формування значних залишків бюджетних коштів.

"Тому в кінці 2012 р. до державного бюджету повернуто 201,4 млн грн. Сюди входять і 323,3 тис. грн., що призначалися на оплату праці членів виборчих комісій та залучених працівників, але не були виплачені через відсутність належного обліку цих осіб. Тим самим створено підстави для звернень цих осіб до суду", - повідомляє Рахункова палата .

При цьому , підкреслюють експерти , зекономлені кошти в сумі 15,6 млн грн , що відбулося у зв'язку з оприлюдненням результатів виборів на два дні раніше встановленого законом терміну, були спрямовані на збільшення одноразової грошової винагороди членам виборчих комісій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся