У Німеччині провели випробування найбільшого у світі лазера

П'ятниця 05 травня 2017 15:33
У Німеччині провели випробування найбільшого у світі лазера
Фото: найбільший лазер у світі створив перший промінь

Довжина лазера становить 3,4 км

Найбільший у світі лазер на вільних електронах XFEL - здійснив свій перший рентгенівський промінь. Про це повідомляє німецький дослідницький центр DESY.

Як повідомляється, під час випробування XFEL виробляв лише один імпульс за секунду, однак до кінця року це значення буде збільшено до 27 тис. імпульсів за секунду. По яскравості виробленого випромінювання лазер буде значно перевершувати існуючі аналоги.

XFEL знаходиться у Німеччині і розташовується в підземному тунелі на глибині 6-38 метрів. Його довжина становить 3,4 км. Він генерує синхротронне випромінювання в рентгенівському діапазоні. Його випускають електрони, розігнані до релятивістської швидкості (близькою до швидкості світла).

Лінійний прискорювач довжиною 2,1 кілометра розганяє електрони, які потрапляють в тунель, де перебувають понад 17 тисяч магнітів. З них складаються ондуляторы - пристрої, що створюють змінне в просторі поперечне магнітне поле. Рухаються в ньому частки починають коливатися і при кожному русі випускати високоенергетичні фотони. Останні об'єднуються в пучок рентгенівських променів, енергія яких посилюється у міру проходження електрона вздовж ондулятора.

altaltalt
 

Фото: гигантський лазер зробив перший постріл

Нагадаємо, в кінці 2016 року Hubble зробив детальне зображення галактики IRAS 16399-0937, подібної до гігантського астрономічного лазеру.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся