ua ru

Салех підписав угоду з опозицією про передачу влади в Ємені (доповнення)

Президент Ємену Алі Абдулла Салех, який правив країною більше 30 років, підписав у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді угоду з представниками опозиції про передачу влади в Ємені. Президент погодився скласти повноваження в цілях цивільного примирення в країні, передає Reuters.
Державне телебачення Саудівської Аравії показало в прямому ефірі, як Салех підписав документ у присутності саудівського короля Абдалли і наслідного принца Найєфа.
Угода про мирну передачу влади в Ємені була розроблена за ініціативою Ради співробітництва арабських держав Перської затоки. Вона гарантує Салеху і членам його сім'ї імунітет від кримінального переслідування в обмін на передачу влади віце-президенту країни Абд-Раббі Мансуру Хаді.
У Ємені в січні 2011 р. почалися масові заворушення, практично одночасно з аналогічними виступами в Тунісі, Єгипті та інших державах Північної Африки і Близького Сходу. Протестуючі вимагали відставки Салеха, який править країною вже більше 30 років. Останній став придушувати виступи за допомогою поліції та армії. На бік опозиції перейшов ряд підрозділів єменських збройних сил, і боротьба за владу в державі поступово почала набувати озброєний характер. 3 липня 2011 р. Салех отримав важке поранення після обстрілу мечеті, в якій він знаходився. Для лікування главу держави вивезли в Саудівську Аравію, звідки політик повернувся лише у вересні.