На ринку дорогоцінних металів спостерігається зростання на тлі ослаблення долара, - аналітик

На ринку дорогоцінних металів спостерігається зростання на тлі ослаблення долара, - аналітик

За словами експерта, слабкий долар - позитив для золота

Останні дні на ринку дорогоцінних металів спостерігається зростання на тлі ослаблення американської валюти. Про це в коментарі РБК-Україна розповів старший аналітик Альпарі Роман Ткачук.

"Індекс долара DXY до шести ключових світових валют за останній тиждень знизився на 2%, до 95,5 (9-місячний мінімум). За цей час пара EUR/USD виросла на 2,5%, вище 1,14 (максимум за рік). Приводом стали виступи глав світових центробанків. Промова Маріо Драгі стосувалася відновлення європейської економіки і готовності обговорити згортання стимулюючих програм", - розповів він.

У той же час, на думку експерта, виступ Джаннет Йеллен було обережним, що зміцнило впевненість учасників ринку в тому, що ФРС США не буде поспішати з подальшим підйомом ключової ставки. 

"Зараз ринок оцінює ймовірність підвищення ставки в грудні в 40%. Це означає, що найближчим часом ліквідність у світовій фінансовій системі буде знаходитися на високому рівні, що є позитивом для товарних активів", - підкреслив він.

Ткачук додав, що з початку цього тижня котирування золота додали близько 1% і повернулися в район 1250 доларів за тройську унцію, срібло виросло на 2%, до 16,85 дол.

"Найближчою метою зростання по золоту є 1255-1265 доларів. Відзначимо зростання запасів в золотих і срібних ETF-фондів. Покупки золота в резерви йдуть і з боку світових центробанків, у тому числі Центробанків ключових економік СНД. При цьому попит на фізичне золото тримається на невисокому рівні. Останнє, можливо, пов'язано з літнім сезоном", - розповів аналітик.

Він також розповів, що на цьому тижні платина торгується в боковику на рівнях 910-930 доларів. Паладій після сильного зниження в кінці минулого тижня проторговує рівні 850-865 доларів. "Спреди між золотом і платиною, золотом і паладієм за останній тиждень розширилися", - додав він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся