Рибалка: українська влада не зацікавлена у підтримці малого та середнього бізнесу

Фото: Сергій Рибалка (прес-служба)
Фото: Сергій Рибалка (прес-служба)

Сергій Рибалка прокоментував провал голосування за законопроект про кредитні спілки

Парламент провалив голосування за законопроект про кредитні спілки (№6405), оскільки депутати банально розійшлися з сесійної зали. Про це повідомив журналістам екс-глава фінансового комітету, народний депутат Сергій Рибалка.

"Українська влада не зацікавлена у підтримці малого та середнього бізнесу. Зате наша фракція Радикальної партії Олега Ляшка голосувала за цей важливий проект у повному складі", - заявив Сергій Рибалка.

За словами народного обранця, однією з причин слабкої економіки в Україні є недостатній розвиток малого та середнього бізнесу і засилля монополій. "Малі підприємства краще переживають кризи, швидше адаптуються. Саме тому успішні країни стимулюють їх розвиток. Але банкам часто нецікаво кредитувати дрібні підприємства. У світі ефективним інститутом для цього є кредитні спілки. Наприклад, у Канаді вони об'єднують близько третини всього населення. У США вони також є самим численним фінансовим інститутом", - розповів Рибалка.

Він переконаний, що в Україні необхідно забезпечити можливості для розвитку кредитних союзів. Наприклад, вони глибоко вкоренилися у сільській місцевості і часто більше фінансують дрібних фермерів, ніж банки.

"Закон про кредитні спілки не оновлювався майже два десятиліття. Тому ми почали роботу над новим проектом у нас в комітеті ще в 2015 році. Над його підготовкою працювали представники кредитних спілок, USAID, інших міжнародних організацій, багато іноземних та вітчизняних експертів. Співавторами законопроекту стали вісім колег-депутатів з нашого профільного комітету з більшості фракцій і груп", - зазначив Сергій Рибалка.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся