Ряд українських підприємств може бути зупинений через невиплати ПДВ, - глава ФМУ

П'ятниця 19 червня 2015 09:19

Держава заборгувала гірничо-металургійному комплексу України 7 млрд грн у вигляді невиплаченого ПДВ, заявляють у Федерації металургів України.

"За останніми даними, в цілому по гірничо-металургійному комплексу сума заборгованості держави з ПДВ підійшла до 7 млрд грн, з них майже 6 - це безпосередньо металургам, ще мільярд - іншим галузям гірничо-металургійного комплексу. Якщо найближчим часом це питання хоч якось в позитивну сторону не буде вирішено, деякі підприємства можуть бути зупинені", - заявив голова Федерації металургів України Сергій Біленький після зустрічі з керівництвом Мінфіну.

Відсутність оборотних коштів, за словами Біленького, ставить підприємства під загрозу припинення діяльності: позбавляє їх можливості інвестувати в розвиток, розраховуватися з підрядними організаціями, що неминуче призведе і до занепаду суміжних галузей.

Нагадаємо, за даними ДФС, борг держави з відшкодування ПДВ підприємствам України на кінець травня склав 12 млрд грн. Найбільша заборгованість перед металургійними підприємствами - близько 7 млрд грн.

Найбільше держава винна "Арселорміттал Кривий Ріг" (1,4 млрд грн), ММК ім. Ілліча (1,1 млрд грн), "Азовсталі" (0,86 млрд грн, "Запоріжсталі" (0,72 млрд грн), Дніпровського металургійного комбінату ім. Дзержинського (0,91 млрд грн). Заборгованість перед аграріями досягає майже 4 млрд грн, перед іншими підприємствами (серед яких - Одеський Припортовий Завод) - більше 1 млрд грн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся