ru ua

Низка країн ЄС готова виділити контингенти для участі в миротворчій місії на Донбас, - МЗС України

Низка країн-членів Європейського союзу готова виділити контингенти для участі в миротворчій місії в Донецькій та Луганській областях. Про це в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV заявив директор департаменту політики та комунікацій Міністерства закордонних справ України Олексій Макєєв.

"В інтересах України зробити так, щоб миротворчі сили стояли на кордоні з Російською Федерацією, щоб вони відокремлювали бойовиків, які воюють, від наших Збройних сил. Щоб вони контролювали те, як дотримуються режиму припинення вогню, щоб вони контролювали, куди відводитися техніка, як проводиться роззброєння, як виводяться незаконні збройні формування з території України", - розповів Макєєв.

Він підкреслив, що переговори про миротворців проводилися вже з деякими "ключовими гравцями в Європейському союзі".

"Нам дали зрозуміти, що ці країни позитивно відгукнуться на прохання виділити свій контингент", - зазначив Макєєв і додав, що зараз не може назвати конкретні держави.

"Головне, щоб ця місія була укомплектована тією кількістю миротворців, які були б здатні виконати завдання та фактично зберегти мир", - резюмував Макєєв.

Нагадаємо, сьогодні в ході консультацій Ради безпеки ООН в Нью-Йорку міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна наполягає на введенні миротворців ООН для встановлення миру на Донбасі.