Румунія готова продовжити до Чернівців залічничну євроколію

Середа 23 травня 2018 16:25
Румунія готова продовжити до Чернівців залічничну євроколію
Фото: румунська поїзд (tipmf/LiveJournal)

Пропозиція надійшла від Міністерства транспорту Румунії

Міністерство транспорту Румунії виступило з пропозицією продовжити до Чернівців залізничну колію шириною 1435 мм (євроколія - ред). Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань, передає ЦТС.

"Є пропозиція румунської сторони продовжити вузьку колію з Сучави в Чернівці (за прикладом Мукачево-Дебрецен), але спочатку треба підготувати техніко-економічне обґрунтування і загальний інвестиційний проект з Євросоюзом", - сказав Довгань.

За його словами, необхідно проаналізувати ризики, оскільки у разі швидкісного сполучення до години між Чернівцями та Сучавою аеропорти цих міст будуть конкурувати за пасажиропотік.

Вадул-Сірет - станція у Чернівецькій області поблизу державного кордону. Пересадка на цій станції викликана зміною ширини колії зі стандарту 1520 мм на 1435 мм. Таким чином, час у дорозі буде зекономлено, оскільки не потрібно міняти візок вагона. Відстань від Вадул-Сірет до Чернівців залізницею становить близько 40 км.

Нагадаємо, між Чернівцями та румунським містом Сучава з 1 січня 2019 року запустять залізничне сполучення.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся