ru ua

У Румунії проходить багатотисячна акція протесту проти реформи юстиції

У Румунії проходить багатотисячна акція протесту проти реформи юстиції Фото: антиурядовий протест у Бухаресті (скріншот із відео facebook.com/initiativaromania2016)

На вулиці Бухареста вийшло близько 60 тисяч людей

У столиці Румунії Бухаресті проходять багатотисячні протести проти реформи юстиції. Увечері 20 січня 2018 року близько 60 тисяч протестувальників у румунській столиці вимагають відкликати з парламенту проект реформи юстиції, яку просуває правляча коаліція, передає digi24.ro.

На думку учасників протесту, в результаті реформи вся система правосуддя в Румунії буде підпорядкована політикам. Організатором протесту виступило громадянське суспільство, до акції приєдналися опозиційні партії.

Зазначено, що на протест у Бухарест приїхало кілька автоколон із атівістамі з інших міст, у тому числі Клуж-Напока, Брашова, Пітешть. Акція почалася о 18:00: люди зібралися на одному з центральних майданів Бухареста, звідки пройшлися маршем до будівлі парламенту. О 21:00 демонстранти масово ввімкнули ліхтарики і виконали гімн Румунії.

Опубліковано Andriy Gorohovskiy 20 січня 2018 р.

Нагадаємо, 14 грудня нижня палата парламенту Румунії схвалила пакет законопроектів про реформу системи юстиції. Цю реформу розкритикували президент Клаус Йоханніс, Єврокомісія і Держдепартамент США. На їхню думку, пропонована реформа "може підірвати боротьбу з корупцією і вплинути на незалежність судової влади".

Зокрема реформа передбачає, що головних прокурорів будeт призначати міністр юстиції без контролю президента, як це відбувається зараз. Крім того, пропонується обмежити повноваження прокуратури, яка веде справи за статтями про корупцію, і пом'якшити кримінальне покарання за корупцію. Пропонується також заборонити суддям публічно критикувати дії держустанов.