ВВП України в 2013 р. виросте, але менше запланованих 3,4%, - Мінекономрозвитку

Зростання ВВП України у 2013 р. буде позитивним, але менше запланованого на 3,4%. Про це в ході круглого столу заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта, передає кореспондент РБК-Україна.

Зростання ВВП України у 2013 р. буде позитивним, але менше запланованого на 3,4%. Про це в ході круглого столу заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми очікуємо, що в другому півріччі ситуація буде поліпшуватися. Зібраний великий врожай, що позитивно вплине на зростання економіки. Також позитивно впливатиме низька база порівняння минулого року, і економіка вийде на позитивний результат, але цей результат буде менше, ніж ті 3,4%, заплановані на цей рік", - заявив Максюта.

Нагадаємо, сьогодні Держстат повідомив, що погіршив оцінку зниження ВВП України у ІІ кварталі 2013 р. до 0,5% в квартальному численні. 

Раніше відомство повідомило попередні дані 0,4%. Таким чином, оцінка зниження ВВП була погіршена. Крім того, за остаточними даними, ВВП в II кварталі 2013 р. до аналогічного періоду 2012 р. знизився на 1,3%, а не на 1,1%, як повідомлялося раніше.

У червні Міністерство фінансів України погіршило прогноз зростання ВВП України в 2013 р. до 1-1,5%."За нашими прогнозами, виходячи з тих темпів, як розвивається економіка, це буде від 1% до 1,5%", - сказав Колобов. Він також додав, що бюджет України на 2013 р. виконується і, найвірогідніше, урізування окремих статей не буде.

Президент Віктор Янукович прогнозував, що подальше проведення реформ в Україні дозволить досягти зростання реального ВВП в 2013 р. на рівні 3,4 %. Однак, трохи пізніше Янукович прогнозував поліпшення економічної ситуації в Україні вже у другому півріччі 2013 р.

Кабмін заклав в держбюджеті зростання ВВП на поточний рік на рівні 3-4 % ( номінальний ВВП передбачається в розмірі 1 трлн 576 млрд грн), однак багато експертів не настільки оптимістичні.  

Так , Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує нульове зростання ВВП України за підсумками 2013 р.

У Ernst&Young прогнозують зростання ВВП в Україні за підсумками 2013 р. на рівні 0,3%.

Раніше Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України в 2013 р. з 3,5% до %. Інші організації також очікують якщо не негативної динаміки української економіки , то зовсім малого зросту .

ЄБРР також погіршив прогноз зростання ВВП України . На думку його експертів , валовий внутрішній продукт України в 2013 р. знизиться на 0,5 %. У 2014 р. банк прогнозує відновлення ВВП України на 2,5 %. Як стверджують експерти банку , економіка України значною мірою залежить від того , що відбувається в єврозоні та Росії. Уповільнення економічного зростання в цих регіонах продовжить негативно впливати на темпи зростання та економічну стабільність в країні.

 

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся