ru ua

Зростання прибутку "Метінвесту" забезпечене, в тому числі, за рахунок впровадження ініціатив з безперервних заощаджень, - Ігор Сирий

Зростання прибутку компанії «Метінвест», зафіксоване у першому півріччі, забезпечене, в тому числі, за рахунок впровадження ініціатив з безперервних заощаджень, сказав генеральний директор компанії Ігор Сирий.

«За рахунок зваженого підходу до капітальних інвестицій, впровадження ініціатив з безперервним поліпшень і бережливого виробництва, запуску програми з вивільнення робочого капіталу і зміцнення нашої присутності на стратегічних ринках (отримано зростання прибутку)», - сказав Ігор Сирий.

Нагадаємо, за перше півріччя скоригований показник EBITDA «Метінвесту» зріс на 15% і склав 1,243 млрд грн. Такі дані містяться в неаудованих консолідованих результатах финдеятельности компанії.

Зокрема, виручка компанії склала до 6,5 млрд дол. (-3%) , прибуток виріс на 31 % - до 443 млн дол. Капітальні інвестиції за шість місяців зменшилися до 250 млн дол. (-36 %). Загальний борг компанії зменшився на 12% і склав 3,7 млрд дол., залишок грошових коштів скоротився на 29% - до 376 млн дол., а чистий борг зменшився на 9% - до 3,4 млрд дол.

Також у першому півріччі реалізація залізорудної сировини зросла на 8%, до 14 млн т, і на 12%, до 1,485 млрд дол. До кінця року «Метінвест» має намір запустити четверту секцію комплексу Affinity для вугільної United Coal.

"Метінвест " - вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній. Основними акціонерами Metinvest BV є група СКМ (71,25% акцій) , що належить Рінату Ахметову, "Смарт- холдинг" (23,75 % акцій) Вадима Новинського і Clarendale Limited (5 % акцій) Володимира Бойка, гендиректора Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча. Чистий прибуток Metinvest B.V. за підсумками 2012 р. скоротився на 77%, склавши 435 млн дол.