Російський суд обмежив операційну діяльність компанії VimpelCom

Російський суд прийняв рішення, що обмежують операційну діяльність власника "Київстару" і російського "Вимпелкому" компанії VimpelCom. Вона не може переводити гроші в штаб-квартиру, приймати рішення, які стосуються компетенції ради директорів і навіть брати кредити. Рішення винесено в рамках розгляду позову до двох з трьох найбільших акціонерів VimpelCom - норвезькому Telenor і Weather Invesrments Weather Investments II єгипетського мільярдера Нагіба Савіріс. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Арбітражний суд Москви 23 травня заборонив VimpelCom (володіє "Київстаром" і російським "Вимпелкомом") до вступу в законну силу судового акта по суті спору виконувати рішення річних загальних зборів акціонерів, що відбувся 21 травня, випливає з виконавчого листа. Зокрема, "Вимпелкому" заборонили виплачувати акціонерам дивіденди за підсумками 2011 р., виводити грошові кошти, призначені для цих виплат, на свої рахунки або рахунки інших компаній в зарубіжних банках; приймати інші дії чи заходи, спрямовані на виведення зазначених коштів з компанії; зовнішнім аудиторам і обраному раді директорів компанії заборонено реалізовувати повноваження.

"Компанія не тільки не може ніяким чином переводити гроші в штаб-квартиру, приймати рішення, які стосуються компетенції ради директорів, але навіть брати кредити, оскільки діяльність аудиторів заблокована", - говорить співрозмовник, знайомий з текстом виконавчого листа. За його словами, лист виданий за рішенням Арбітражного суду, винесеним на днях за заявою федеральної антимонопольної служби Росії (ФАС) про накладення забезпечувальних заходів. У ФАС вчора підтвердили, що суд задовольнив їхні вимоги, але від подальших коментарів відмовилися. В "Вимпелкомі" відмовилися від коментарів.

Рішення винесено в рамках розгляду позову ФАС до двох з трьох найбільших акціонерів VimpelСom - норвезькому Telenor і Weather Investments II єгипетського мільярдера Нагіба Савіріс, - поданого в Арбітражний суд Москви 17 квітня. Служба просила визнати нікчемним угоду Telenor щодо купівлі 11,26% голосуючих акцій VimpelСom у Weather, а також опціон ще на 3,44% голосуючих акцій, який норвежці зможуть виконати в період з серпня 2012 по квітень 2016 років. У ФАС вважають, що угоди порушують заборони ч. 2 ст. 2 закону про іноземні інвестиції в російські стратегічні підприємства. Слухання позову по суті призначено на 17 жовтня.

Одночасно ФАС попросила суд накласти забезпечувальні заходи: заборонити Telenor і Weather реалізовувати опціон, міняти органи управління VimpelСom, а також позбавити VimpelСom права голосу на загальних річних зборах російського "Вимпелкому" (на 100% належить VimpelСom). Але суд погодився зі службою лише частково: VimpelСom було заборонено голосувати на загальних зборах "Вимпелкому" лише з питань про зміну складу учасників органів управління, великим операціях і операціях із зацікавленістю.

Telenor перешкоджала угоді по об'єднанню VimpelСom з активами Нагіба Савіріс, а після того, як угода відбулася, - входженню його представників до наглядової ради компанії. На початку цього року норвежці викупили частину привілейованих акцій Weather і заявили, що підтримають входження її представників до ради.
Незважаючи на вже існуючу заборону ФАС, 18 травня Weather направила лист акціонерам VimpelСom і членам наглядової ради компанії, в якому закликала рада провести в червні збори акціонерів для переобрання складу ради, щоб він відображав інтереси всіх акціонерів. У листі Weather наголошується, що дії ФАС негативно позначаться на вартості акцій VimpelСom напередодні вересня, коли Altimo зможе конвертувати свої привілейовані акції у звичайні. З одного боку, це буде вигідно Altimo, з іншого - конвертація розмиє частки інших акціонерів.

Чергове засідання наглядової ради повинна бути призначена на 30 травня. Щоб скликати збори акціонерів, необхідно, щоб "за" проголосували більшість членів наглядової ради, уточнили в VimpelСom. Вибори членів здійснюються шляхом кумулятивного голосування.

Партнер практики з вирішення спорів юридичної фірми Goltsblat BLP Рустам Курман звертає увагу на те, що у виконавчому листі повинен бути зазначений судовий акт, на підставі якого лист виданий, це його обов'язковий реквізит. "Якщо ухвалу суду не зазначено, то відповідач може оскаржити постанову пристава про порушення виконавчого провадження на підставі того, що виконавчий лист не відповідає вимогам закону. Крім того, якщо суд не виносив ухвалу про таких забезпечувальні заходи, то можна звернутися безпосередньо до пристава із заявою про припинення виконавчого провадження в частині цих заходів, а також до суду за довідкою про те, що такі заходи не приймалися ", - додає Рустам Курман.

Нагадаємо, в квітні Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's оголосило про привласнення рейтингу ВВ поновлюваному кредиту (revolving credit facility) обсягом 500 млн дол. терміном погашення в 2014 р., привернутому компанією VimpelСom Amsterdam B.V. VimpelСom Amsterdam B.V. є голландською холдинговою дочірньою компанією міжнародного оператора зв'язку VimpelСom Ltd. (ВВ/негативний/-). Одночасно поновлюваному кредиту привласнений рейтинг очікуваного рівня відшкодування боргу після дефолту "3", що відображає очікування значного (50-70%) відшкодування боргу кредиторам у разі дефолту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся