ua en ru

Російський ринок акцій втратив за підсумками дня більше 5%

Торговельна сесія на російському ринку акцій завершилася різким зниженням фондових індексів. Відіграючи погіршення зовнішнього фону і падіння світових цін на нафту (Brent) нижче позначки 100 дол./бар., провідні індикатори втратили за підсумками дня більше 6%. При цьому індекс ММВБ вперше з липня 2010 р. закрився нижче позначки 1300 пунктів.
За підсумками дня індекс ММВБ знизився на 5,72% - до 1267,77 пункту. Індекс РТС опустився до позначки 1224,92 пункту, що на 5,17% нижче рівня закриття попереднього торгового дня. Індекс RTS Standard втратив 5,43%, завершивши день на позначці 8582,66 пункту. Обсяг торгів на ФБ ММВБ склав 78,02 млрд руб., в RTS Standard - 11,83 млрд руб.
Аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова відзначає, що будь-яких приводів для оптимізму інвесторам сьогодні знайти не вдалося. Рішення питання надання наступного траншу фінансової допомоги Греції було перенесено як мінімум до середини жовтня, що ніяк не сприяло зниженню невизначеності на ринках. Ближче до середини місяця також стане доступний звіт представників Євросоюзу, МВФ і ЄЦБ про проведену перевірку ходу скорочення бюджетних витрат, говорить експерт.
За її словами, 5 жовтня в США о 15:15 за Києвом будуть опубліковані перші дані про стан ринку праці країни у вересні. В 17:00 по Києву стане відомий індекс ділової активності ISM у невиробничому секторі у вересні. В 17:30 по Києву вийде звіт Міністерства енергетики США про запаси нафти і нафтопродуктів за минулий тиждень. У Європі в 11:30 по Києву стане відомо остаточна зміна ВВП Великобританії в II кварталі 2011 р.
"Індекси ММВБ і РТС в ході торгів оновили річні мінімуми, подолавши відразу кілька підтримок. Так, індекс ММВБ досяг мінімального з 2010 р. значення 1242 пункту, у той час як РТС впав до мінімального з 2009 р. рівня 1200 пунктів. Найближчими підтримкою для ММВБ виступають значення 1255 і 1215 пунктів, а для РТС рівні 1200 і 1160 пунктів", - підкреслює Кожухова.
Панічні настрої на ринках, на її думку, зберігаються, однак перепроданість активів також зростає, що вказує на те, що найближчим часом інвестори будуть намагатися знайти привід хоча б для короткострокового відскоку індексів. "5 жовтня нас чекає багато цікавої макроекономічної інформації, 6 жовтня відбудуться засідання ЄЦБ і Банку Англії, а 7 жовтня буде опублікований ключовою звіт про стан ринку праці США у вересні. Всі ці події можуть надати інвесторам як додаткові приводи для продажу, так і дати можливість зіграти на короткостроковий відскік від досягнутих мінімумів", - резюмувала аналітик компанії "Атон".