Російські нафтові компанії можуть не допустити до відновлення робіт в Лівії, - експерт

НовиниЕкономіка    23.08.2011 - 06:14

Російські нафтові компанії не будуть допущені до відновлення робіт в Лівії, якщо повстанцям і НАТО вдасться скинути режим Муаммара Каддафі, вважає глава російсько-лівійського ділового союзу Арам Шегунц.

"Ми втратили Лівію остаточно. Нам не дадуть зелене світло, і якщо хтось думає по-іншому - це обман", - сказав він в інтерв'ю агентству Reuters.

Російські компанії "Газпром", "Газпромнафта" і "Татнафта" вклали сотні мільйонів доларів на освоєння нафтових і газових родовищ в Лівії, але через початок військових дій проти режиму Каддафі змушені були припинити роботу в країні.

Москва критикувала військову операцію НАТО в Лівії і не підтримала резолюцію ООН, що санкціонувала військову операцію проти режиму Каддафі. Проте пізніше слідом за лідерами західних країн РФ закликала Каддафі відмовитися від влади.

У цю неділю лівійські повстанці увійшли в столицю країни Тріполі. Повстанці сподіваються, що країні вдасться відновити видобуток нафти, щоб скоротити брак палива і, ймовірно, частково відновити поставки на світові ринки. До війни Лівія добувала близько 1,6 млн бар. нафти на добу, майже 2% світового видобутку.

Зазначимо, що в Бенгазі не виключають можливого перегляду контрактів в нафтовій сфері, причому не тільки з Росією, а й з Китаєм і Бразилією. Втім, повстанці рано починають піклується такими питаннями, адже Тріполі вони ще не захопили. Син Каддафі Саїф аль-Іслам заявив, що бунтівники потрапили в "пастку" у Тріполі, урядові війська "зламали їм хребет". Західні ЗМІ повідомляють, що повстанці покинули раніше захоплені позиції в столиці.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top