Росія постачає 85% палива для українських АЕС, - Кістіон

НовиниЕнергетика    01.08.2016 - 19:43
Фото: віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон
Фото: віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон

Міненерго розробило проект концепції стимулювання виробництва ядерного палива в Україні

На сьогоднішній день Російська Федерація поставляє 85% палива для українських атомних електростанцій (АЕС), решту 15% поставляє транснаціональна компанія Westinghouse. Про це в інтерв'ю "Голосу України" повідомив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

"Сьогодні майже 85% ядерного палива, яке експлуатується на наших АЕС, становить паливо російського виробництва (ВАТ "ТВЕЛ"), близько 15% - транснаціональної компанії Westinghouse", - зазначив Кістіон.


Він також нагадав, що "Енергоатом" продовжив контракт з Westinghouse до 2020 року, документ передбачає постачання палива на три енергоблоки з можливістю розширення поставок на шість енергоблоків.

"У 2016 році планується здійснити 17 поставок свіжого ядерного палива на енергоблоки українських АЕС, у тому числі 12 поставок ВАТ "ТВЕЛ" і п'ять поставок компанії Westinghouse, з них три планує планується до завантаження", - додав Кістіон.

За його словами, в Україні є потенціал для виробництва власного ядерного палива і його компонентів на базі ресурсів природного урану та цирконію.

"Міненерго розробило проект концепції Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на 2016-2020 роки. Він передбачає створення можливостей для виробництва власного ядерного палива з використанням імпортного обладнання", - підкреслив Кістіон.

Нагадаємо, в червні Запорізька АЕС почала завантажувати паливо Westinghouse.

"Нафтогаз" закликав ЄК перевірити тиск у російській ГТС
Читайте в розділі

Ціна нафти Brent піднялася вище 54 доларів за барель

Заборгованість підприємств перед "Нафтогазом" за газ становить 32,7 млрд гривень

Ціна нафти Brent опустилася нижче 54 доларів за барель

On Top