ua en ru

Росія назве отриманий від Франції вертольотоносець "Севастополем", - нардеп

Росія назве отриманий від Франції вертольотоносець "Севастополем".

Росія назве отриманий від Франції вертольотоносець "Севастополем". Про це у своєму Facebook написав нардеп з фракції "Батьківщина" Олександр Бригинець.

"Знаєте, яку назву буде носити цей вертольотоносець типу Містраль, якої у французів купує Путін? СЕВАСТОПОЛЬ. Подвійне французьке скотство(((" - написав нардеп.

Нагадаємо, Франція має намір передати Росії один з двох вертольотоносців типу "Містраль" у жовтні 2014 р.

Назви для двох кораблів типу "Містраль", побудованих Францією для ВМФ Росії, були визначені ще в лютому 2012 р.: "Владивосток" і "Севастополь".

Як відомо, 18 березня 2014 р. Президент Росії Володимир Путін підписав договір про приєднання Криму й Севастополя до РФ. При цьому Україна, США та ЄС, у тому числі Франція, не визнають це приєднання.

Очікується, що перший корабель типу "Містраль" буде базуватися на Тихоокеанському флоті.

Контракт на будівництво двох "Містралів" у Франції Москва і Париж підписали в червні 2011 р. Сума договору - 1,2 млрд євро. Як очікується, другий корабель буде поставлений в РФ у 2015 р.

Універсальний вертольотоносець "Містраль" водотоннажністю 21 тисяча тонн і максимальною довжиною корпусу 210 метрів здатний розвивати швидкість понад 18 вузлів. Дальність плавання - 20 тисяч миль. Чисельність екіпажу - 160 осіб, додатково вертольотоносець може прийняти на борт 450 осіб. Авіагрупа включає 16 вертольотів, з яких шість можуть одночасно розміщуватися на злітній палубі. На цих кораблях планується розміщувати вісім вертольотів Ка-52К і вісім Ка-29.