ua en ru

Росія блокує поставки вугілля в Україну, - глава Міненерго України

Росія блокує поставки вугілля в Україну, - глава Міненерго України

Росія блокує постачання вугілля в Україну. Про це повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин в інтерв'ю РБК-Україна.

"З постачанням вугіллям ситуація досить напружена, оскільки Росія поки блокує перевезення через кордон, тобто цей потік з тієї сторони призупинено. Зараз на українсько-російському кордоні накопичилося понад 1 тис. вагонів з вугіллям. Це 70 тис. тонн, що, в принципі, не так багато, адже зараз, протягом зимового періоду, нам в місяць потрібно завозити близько 500 тис. тонн", - повідомив Демчишин.

Глава Міненерго також повідомив, що на даний момент з Росії в Україну ввезено 35-40 тис. тонн російського вугілля і очікуються ще 70 тис. тонн, які зараз знаходяться на кордоні. Крім того, можуть бути поставлені 100 тис. тонн у разі вирішення питання про розблокування кордону.

"Зараз я частково веду переговори із своїм російським колегою паном Новаком. Є надія, що домовленості будуть досягнуті, і цей обсяг вугілля потрапить в Україну. Я сподіваюся, що протягом тижня ми домовимося", - додав Демчишин.

Нагадаємо, за оцінками "Київенерго" Україні до кінця опалювального сезону необхідно 10-12 млн т вугілля.

Також повідомлялося, що Україна не може вивезти вугілля з шахт в зоні АТО через розбитих доріг.