ru ua

РФ вважає, що Крим достатньо забезпечений власною прісною водою

Криму та Севастополю не знадобляться поставки прісної води по Північно-Кримському каналу з України при використанні всіх можливих джерел. Про це журналістам заявив заступник директора департаменту державного регулювання тарифів, інфраструктурних реформ та енергоефективності міністерства економічного розвитку РФ Дмитро Вахруков, передає Кримінформ.

"Наскільки я розумію, при відмові від культивування у Криму рису півострову власної води вистачає. Тому що основна витрата води, яка йшла по Північно-Кримському каналу, вона припадала на зрошення рисових полів", - сказав Вахруков.

За його інформацією, триває розконсервація артезіанських свердловин, йде пошук нових підземних джерел, "весь комплекс заходів дозволить посилити незалежність Криму і Севастополя в питанні водозабезпечення". При цьому представник Мінекономрозвитку РФ зазначив, що тягнути водоводи з території Краснодарського краю через Керченську протоку "абсолютно недоцільно".

Раніше в.о. губернатора Севастополя Сергій Меняйло заявив про те, що у 2014 році виділено 390 млн рублів за програмою збільшення водозабору та розв'язання проблеми водопостачання міста. Програма передбачає реконструкцію старих і розробку нових артезіанських свердловин, часткову реконструкцію водопровідної системи, прокладку семи кілометрів трубопроводів для поповнення Чорноріченського водосховища - основного джерела водопостачання міста.

Цієї весни Україна перекрила поставки води на півострів по Північно-Кримському каналу.

Нагадаємо, наприкінці серпня екс-голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Одарченко в інтерв'ю РБК-Україна заявляв про те, що прісна вода у сховищах Криму практично вичерпана.