РФ закликали організувати перевірку членами ОБСЄ військової діяльності на кордоні з Україною

РФ закликали організувати перевірку членами ОБСЄ військової діяльності на кордоні з Україною
Фото: представники ОБСЄ на Донбасі

На території України також можуть провести до 10 понадквотних інспекцій ОБСЄ

Україна спільно з провідними державами-учасницями ОБСЄ закликали Росію організувати проведення перевірки на російській території у прикордонних з Україною районах із метою з’ясування військової діяльності РФ. Про це йшлося на нараді з оцінки виконання військово-політичних зобов’язань у рамках ОБСЄ у Відні, повідомляє прес-служба Міноборони.

"Заручившись підтримкою провідних держав-учасниць ОБСЄ, Україна закликала РФ організувати проведення таких (моніторингових - ред.) заходів на російській території у прикордонних із Україною районах з метою з’ясування питань військової діяльності Росії та створення нових військових об’єднань, з’єднань, формувань та частин поблизу державного кордону України", - йдеться в повідомленні.

Крім того, аби нівелювати російські звинувачення на адресу України, держави-учасниці ОБСЄ (США, Канада, Данія, Норвегія та Угорщина у складі представників держав Вишеградської четвірки) поінформували про готовність "провести цього року на території України, у тому числі в районі АТО, до 10 понадквотних інспекцій за ВД-2011".

"Метою цих заходів є моніторинг військово-політичної обстановки, збір фактів щодо присутності особового складу, озброєння та військової техніки, військових частин та підрозділів збройних сил РФ на тимчасово непідконтрольній Україні території, ознайомлення з діяльністю Збройних Сил України та військових формувань інших силових структур", - пояснили у відомстві.

Нагадаємо, раніше перший заступник голови ОБСЄ Олександр Хуг повідомив, що в зоні проведення антитерористичної операції на 230% порівняно з минулим тижнем зросла кількість випадків використання важкого озброєння.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся