ua en ru

РФ запросила спостерігачів ОБСЄ на свої пункти пропуску "Донецьк" і "Гуково" на кордоні з Україною

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров сьогодні, 14 липня 2014 р., направив Президенту Швейцарії, чинному голові ОБСЄ Дідьє Буркхальтеру листа із запрошенням для спостерігачів ОБСЄ на пункти пропуску "Донецьк" і "Гуково" на російсько-українському кордоні.

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров сьогодні, 14 липня 2014 р., направив Президенту Швейцарії, чинному голові ОБСЄ Дідьє Буркхальтеру листа із запрошенням для спостерігачів ОБСЄ на пункти пропуску "Донецьк" і "Гуково" на російсько-українському кордоні. Про це повідомляє прес-служба МЗС РФ.

"У зв'язку з різко загостреною обстановкою в районі проведення Києвом силової операції на Південно-Сході України російська сторона, у порядку доброї волі та не чекаючи встановлення режиму припинення вогню, запрошує спостерігачів ОБСЄ на пункти пропуску "Донецьк" і "Гуково" на російсько-українському кордоні", - йдеться в повідомленні.

Як відзначають в МЗС Росії, одночасно РФ вносить в ОБСЄ проект рішення постійної ради організації про розміщення спостерігачів.

"Розраховуємо, що цей документ буде схвалений в найкоротші терміни. Переконані, що цей крок буде сприяти створенню сприятливих умов для реалізації завдань якнайшвидшого припинення насильства, початку інклюзивного та транспарентного загальноукраїнського діалогу, сформульованих в Женевському заяві від 17 квітня і Берлінської декларації від 2 липня ц.р.", - зазначають у російському зовнішньополітичному відомстві.

Раніше Російська Федерація заявляла про готовність допустити українських прикордонників і спостерігачів ОБСЄ на свої пункти пропуску в разі відновлення перемир'я.

Нагадаємо, 27 червня Європейська рада на своїй сесії прийняла комюніке, згідно з яким очікував, що до 30 червня будуть відпущені всі заручники на Донбасі, включаючи представників ОБСЄ.

Крім цього, Європейська рада чекала до 30 червня домовленості щодо контрольного механізму для припинення вогню і забезпечення ефективного контролю на кордоні, повернути українській владі трьох прикордонних контрольно-пропускних пунктів - Ізварине, Довжанський, Червонопартизанськ - і початку переговорів з реалізації мирного плану Президента України Петра Порошенка.

При цьому Європейська рада підкреслювала, що буде оцінювати ситуацію і в разі необхідності готова прийняти необхідні рішення, включаючи застосування додаткових санкцій.

З 1 липня Президент Петро Порошенко припинив перемир'я на Донбасі і відновив АТО.