ua ru

РФ підтримує позицію України по лінії розмежування, зафіксованої 19 вересня 2014 р., - Лавров

РФ підтримує позицію України по лінії розмежування, зафіксованої 19 вересня 2014 р., - Лавров

Росія підтримує позицію України з приводу лінії розмежування, яка була зафіксована в додатку до мінським меморандуму 19 вересня 2014 року. Про це на прес-конференції заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає РБК.

"Україна наполягає на лінії, зафіксованої в додатку до мінським меморандуму від 19 вересня. Ми підтримуємо таку позицію. Ми використовували наш вплив на керівництво ДНР і ЛНР, і вони з цим згодні. Тому зараз необхідно займатися рівно цим", - сказав Лавров.

"По реакції президента Порошенко, яку ми отримали поки усно, ми відчули, що він в принципі готовий це обговорювати. Але Порошенко висуває питання, деякі технічні, але також згадав нашому послу, що начебто в посланні Путіна пропонується відвести, але незрозуміло з якої лінії, але це не так - це та сама лінія дотику, вона ніким не оскаржується", - додав міністр.

Глава МЗС також відзначив, що Президент Росії Володимир Путін запропонував відвести озброєння не від фактичної лінії, а від тієї, що була погоджена на мінських переговорах. Лавров також у черговий раз закликав припинити військові дії на Донбасі.

"Для цього потрібно відвести від лінії зіткнення важкі озброєння, про це говорили в Мінську, після цього на прохання Порошенка був створений спільний центр, там професіонали, які повинні були узгодити параметри, але не вдавалося, так як мінська лінія не збігається з тим, що склалося "де-факто". Вся енергія на переговорах приділялася тому, щоб привести лінію зіткнення на землі до того, що було викладено в мінських домовленості", - додав він.

Нагадаємо, сьогодні, 21 січня, в Берліні відбудеться зустріч міністрів закордонних справ України Павло Клімкін), Росії (Сергій Лавров), Німеччини (Франк-Вальтер Штайнмайер Франції Лоран Фабіус).