ru ua

РФ оточила пострадянські країни "поясом нестабільності", - Єльченко

РФ оточила пострадянські країни "поясом нестабільності", - Єльченко Фото: Володимир Єльченко

Єльченко закликав ЄС і ООН проявити більш активний підхід до врегулювання конфліктів на пострадянському просторі

Російська Федерація оточила пострадянські країни "поясом нестабільності", щоб тримати їх в орбіті Москви. Про це заявив постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко, виступаючи на засіданні Радбезу ООН, повідомляє Центр новин ООН.

Так, Єльченко зазначив, що на території колишнього Радянського Союзу з початку 1990-х років РФ взяла на озброєння так звану концепцію "поясу нестабільності по периметру російських кордонів".

"Росія успішно створює "контрольовану нестабільність" у багатьох країнах уздовж своїх кордонів з тим, щоб тримати їх в орбіті Москви і, як і у випадку з Україною, запобігти будь-якій інтеграції з ЄС",- заявив Єльченко.

Крім того, Єльченко заявив, що існуюча ситуація не є тупиковою і конфлікти можна ефективно вирішити. Єльченко також закликав ЄС і ООН проявити більш активний підхід до їх врегулювання. У свою чергу, виконуючий обов'язки постпреда РФ при ООН Петро Іллічов заперечив проти такої пропозиції, заявивши, що підключення "інших гравців" лише "заплутає ситуацію".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що головком НАТО закликав збільшити кількість сил в Європі для стримування РФ.