РФ готова визнавати шкільні атестати абітурієнтів з ДНР і ЛНР

РФ готова визнавати шкільні атестати абітурієнтів з ДНР і ЛНР
Фото: Дмитро Ліванов

Рівень навчання в школах Донбасу схожий з РФ

Росія готова визнавати шкільні атестати абітурієнтів з Донбасу. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на міністра освіти і науки РФ Дмитра Ліванова, який пояснює позицію РФ тим, що рівень освіти на Донбасі відповідає російським стандартам.

"Ми визнали на державному рівні, що рівень навчання в цих школах зіставимий з російським, тому ми визнаємо документи, які вони видають. Ми вважаємо, що по-іншому діяти було б просто негуманно", - заявив він.

Також Ліванов зазначив, що в РФ був організований консорціум вузів Південного федерального округу, які здійснюють регулярне взаємодія з системою освіти Донбасу.

"У південних регіонах Росії було організовано низку пунктів для здачі ЄДІ випускниками шкіл з Донбасу. Здали іспити близько півтори тисячі осіб, і ці результати вузи можуть враховувати при прийомі абітурієнтів. Він нагадав, що абітурієнти з Донбасу можуть надходити на бюджетні місця в російських вузах на основі закону про статус співвітчизників", - повідомляють ЗМІ.

Крім того, він повідомив, що дипломи вузів, які видаються "владою" ДНР і ЛНР, можна прирівняти до дипломів українських вузів.

"Зараз Україна не дозволяє їм видавати українські дипломи, тому вони видають свої власні дипломи. Ми вважаємо, що ці дипломи відповідають рівню тих, які видавалися на Україні, а ми свого часу на основі міждержавної угоди (з Україною) визнали ці дипломи", - заявив Ліванов.

"Дипломи ДНР і ЛНР ми не визнаємо, оскільки самі ці держави ми не визнаємо", - додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МОН РФ працює над питанням визнання в Росії виданих ДНР і ЛНР документів про освіту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся