ru ua

РФ частково послабила заборону на імпорт української солі

РФ частково послабила заборону на імпорт української солі Фото: Дмитро Медведєв

РФ дозволила імпорт солі для виробництва лікарських засобів

Російська Федерація частково послабила заборону на імпорт української солі. Відповідну постанову від 20 травня 2017 року №604 підписав прем'єр-міністр Росії Дмитро Медмедєв.

Згідно з документом, вностятся зміни в постанову уряду РФ від 7 серпня 2014 р. №778, згідно з якою і було введено заборону на імпорт, зокрема, української солі.

Так, в РФ до 31 грудня 2017 року заборонена певна сільськогосподарська продукція, сировина і продовольство, зокрема і сіль, країною походження яких є Сполучені Штати Америки, країни Європейського союзу, Канада, Австралія, Королівство Норвегія, Україна, Республіка Албанія, Чорногорія, Республіка Ісландія і Князівство Ліхтенштейн.

Так, в постанові за 2014 рік для ввезення в РФ заборонялася сіль (включаючи сіль столову і денатуровану) та хлорид натрію чистий, розчинені або не розчинені у воді, або ті, що містять або не містять добавки речовин, які перешкоджають злипанню або забезпечують сипкість; вода морська.

Підписаний Медведєвим документ частково знімає заборону на сіль, якщо вона призначена для виробництва лікарських засобів, медичних виробів і біологічно активних добавок. В цих випадках допускається імпорт солі (включаючи сіль столову і денатуровану) та хлорид натрію чистий, розчинені або не розчинені у воді, або містять або не містять добавки речовин, які перешкоджають злипанню або забезпечують сипкість і вода морська.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у 2015 році на Україну припадало близько 50% поставок (864,2 тис. тонн), ввезеної в Росію солі (1,7 млн тонн солі на 83,1 млн доларів.