Резніченко: перший в Україні статут громади зареєстрований в Дніпропетровській обл

Юстиція зареєструвала перший в Україні статут громади. Свідоцтво №1 видано Жовтневій сільській об'єднаній територіальній громаді Софіївського району Дніпропетровської області, повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

"Децентралізація - це реальний шанс для відродження економіки міст і сіл регіону. Вперше за роки незалежності завдяки реформам Президента України Петра Порошенка кожна громада отримає можливість самостійно розпоряджатися заробленими коштами, бути господарями на власній землі. Процес переходу не легкий, майже все доводиться робити вперше. Але ми звикли бути на передовій і нас не зупиняють труднощі", - зазначив Валентин Резніченко.

За його словами, найближчим часом ще 15 громад, які вже об'єдналися в Дніпропетровській області, також зареєструють свої статути - перший самостійний документ нової громади. Після реєстрації статуту потрібно прийняти на баланс майно сільських рад, які увійшли до об'єднання, розробити структуру громади, розрахувати бюджет і першими в Україні отримати досвід життя в умовах децентралізації.

Всього в області планують створити 89 об'єднаних територіальних громад. Надходження до їх бюджетів збільшаться в кілька разів. Згідно із законодавством, вони будуть отримувати 60% податку на доходи фізичних осіб і 5% акцизного збору, які зараз перераховуються в районні, обласний і державний бюджети.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся