ua en ru

Яресько заявила про негативну кампанію проти угоди щодо реструктуризації боргу

Яресько заявила про негативну кампанію проти угоди щодо реструктуризації боргу Фото: Наталія Яресько

Екс-міністр фінансів України Наталія Яресько заявила про негативну кампанію проти угоди щодо реструктуризації боргу. Про це вона написала на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Рівно два роки тому, на початку грудня, ми сформували новий Уряд, в якому я обіймала посаду Міністра фінансів. В той ч...

Опубліковано Наталія Енн Яресько / Natalie Ann Jaresko 9 грудня 2016 р.

"Рівно два роки тому, на початку грудня, ми сформували новий уряд, в якому я обіймала посаду міністра фінансів. В той час, країна вела війну одразу на двох фронтах: один фронт був на Сході, другий - в економічній сфері, де Україна зіштовхнулася з важкою економічною кризою", - написала вона.

Екс-міністр фінансів зазначила, була успішно досягнута домовленість про нову угоду з МВФ, що відкривала перед Україною 17,5 мільярдів доларів фінансової підтримки.

"Невід’ємною умовою цієї угоди була необхідність провести реструктуризацію державного боргу, яка би зменшила цей дефіцит ще на 15 мільярдів дол. Для цього потрібно було провести перемовини з власниками єврооблігацій України", - написала вона.

На переконання Яресько, комунікаційна кампанія, що супроводжувала переговори з бондхолдерами, була невід’ємною та дуже важливою їхньою частиною.

"Успішні ми були чи ні? Кожен має право на свою думку. Але консенсус щодо того, що угода з реструктуризації була успішною, був і в Україні, і на міжнародній арені. Закони, що дозволяли здійснити реструктуризацію, було ухвалено неймовірною більшістю у Верховній Раді - 307 та 309 голосів. За них голосували "Блок Петра Порошенка", "Народний Фронт", "Самопоміч", "Батьківщина", "Радикальна партія Олега Ляшка" та опозиція, - нагадала вона.

"Ця угода дозволила нам стабілізувати економічну ситуацію в Україні, переламати негативний тренд і вийти нарешті на економічне зростання. Якщо в третьому кварталі 2015 року економіка України скоротилася на 7.2%, то вже в першому кварталі 2016 року, - вперше після 8 кварталів постійного падіння, - розпочалося стримане, але вкрай довгоочікуване зростання економіки України. Зростання, згідно з останніми прогнозами МВФ, очікується до 1.5% в 2016 і 2.5% у 2017 роках. Гривня стабільна. Інфляція зменшилась до 13.5% в 2016 році", - додала екс-міністр.

Яресько впевнена, що, якби угоду не було досягнуто, Україна мала б оголосити неконтрольований дефолт по зовнішньому суверенному боргу, який, з великою вірогідністю, мав би дуже серйозні наслідки для країни.

"Я здивована та засмучена тим, що сьогодні бачу ознаки негативної PR-кампанії, що ведеться проти угоди щодо реструктуризації боргу, проти наших успішних інвестиційних промоцій, проти наших успішних дій. Сьогодні, коли Україні потрібно бути єдиною, аби перемогти економічні, безпекові виклики та виклики, що існують у питанні створення правової держави - нам разом потрібно працювати на реальні подальші структурні зміни та на відбудову інвестиційного клімату, і зберегти ті позитивні напрацювання щодо іміджу нашої країни, які вже існують. Ми - демократичний, сильний, відважний, талановитий та працьовитий народ. І ми варті того, аби саме так нас і сприймали - не лише всередині країни, але й за її межами. Бо ми цього варті", - резюмувала екс-міністр.