ru ua

Рішення АМКУ щодо дозволу СКМ на покупку "Укртелекому" буде готове через місяць

Рішення АМКУ щодо дозволу СКМ на покупку "Укртелекому" буде готове через місяць. Про це повідомив перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін, передає кореспондент РБК-Україна.

Рішення АМКУ щодо дозволу СКМ на покупку "Укртелекому" буде готове через місяць. Про це повідомив перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін, передає кореспондент РБК-Україна.

"До нас звернулась компанія СКМ за дозволом на покупку "Укртелекому". Ми зараз досліджуємо це питання. Відправили запити всім учасникам ринку, експертам, регуляторам. Очікуємо відповідей і потім будемо аналізувати і приблизно через місяць можемо дати чітку відповідь, чи ця транзакція вплине на конкурентне середовище", - сказав Кузьмін.

Читайте також: СКМ купує у австрійської EPIC 92,79% акцій "Укртелекому"

Нагадаємо, що домовленість між СКМ і EPIC про купівлю 92,79% "Укртелекому" було досягнуто на початку червня. СКМ і EPIC підписали договір купівлі-продажу 100% акцій компанії UA Тelecominvest Limited (Кіпр), якій належать корпоративні права та 92,79% акцій "Укртелекому"

Таким чином, СКМ після отримання всіх необхідних, у тому числі і антимонопольних дозволів стане власником компанії UA Тelecominvest Limited і отримає контроль над 92,79% акцій "Укртелекому".

Вартість компанії з моменту її придбання EPIC значно знизилася. Згідно з оцінкою керівника аналітичного департаменту Concorde Capital Олександра Паращія, біржова вартість "Укртелекому" за цей час впала в 4 рази - до 2,6 млрд грн.

Нагадаємо, що в січня 2013 р. кіпрська компанія Epic Telecom Invest Limited продала UA TelecomInvest Limited 100% своїх акцій дочірньої компанії ESU, яка володіє 92,8% акцій "Укртелекому". Сума операції склала 6,978 млрд грн.

Компанія ESU була створена в грудні 2005 року в м. Києві з назвою RBScom. У липні 2006 р., з приходом австрійського інвестиційного фонду EPIC, компанія була перейменована в EPIC Services Ukraine і стала скорочено називатися ESU.

"Укртелеком" був приватизований в березні 2011 р. ФДМУ і ESU підписали договір купівлі-продажу 92,7% акцій ПАТ "Укртелеком" за ціною 10 млрд 575,1 млн грн. Ця приватизаційна угода стала найдорожчою в тому році.

ПАТ "Укртелеком" - універсальний телекомунікаційний оператор в Україні, лідер з надання послуг фіксованого зв'язку (частка ринку - 74%). Чистий прибуток ПАТ "Укртелеком" за I квартал 2013 р. порівняно з аналогічним періодом 2012 р. (5,4 млн грн) зросла майже в три рази - до 16,02 млн грн.

СКМ - керуюча компанія фінансово-промислової групи, діяльність якої сконцентрована в гірничо-металургійній, енергетичній, фінансовій сферах бізнесу, а також у телекомунікаціях, медіабізнесі, нерухомості, роздрібній торгівлі, видобутку глин, торгівлі нафтопродуктами, сільському господарстві, торгівлі медикаментами, машинобудуванні і транспортному бізнесі .

100% СКМ володіє підприємець Рінат Ахметов. СКМ уже є інвестором телекомунікаційного ринку України, володіючи оператором фіксованого зв'язку - телекомунікаційною групою Vega, а також міноритарним пакетом компанії "Астеліт", оператора мобільного зв'язку life :).