ru ua

Реалізація вугілля через "Вугілля України" суттєво знизила навантаження на бюджет, - експерт

Ліквідація державного підприємства "Вугілля України", яку планувало здійснити попереднє керівництво Міністерства енергетики та вугільної промисловості, зробило б державні вугільні шахти ще більш збитковими. Про це заявив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук, коментуючи рішення нинішнього уряду здійснювати збут продукції державних вугільних підприємств тільки через ДП "Вугілля України".

За словами експерта, раніше на вугільному ринку діяла схема, коли приватні структури, наближені до минулої влади, дешево купували державне вугілля в обхід "Вугілля України", а потім продавали його енергогенеруючим компаніям за значно вищою ціною.

"Ні для кого не секрет, що державні шахти у нас і так збиткові. А існування цієї схеми позбавляло державу можливості збагачувати вугілля самостійно і хоч якось заробляти на його реалізації", - зазначив Корольчук.

Він підкреслив, що реалізація вугілля з державних шахт через ДП "Вугілля України" дозволить збільшити остаточну ціну продукції, що призведе до скорочення державних дотацій у вугільну галузь.

"За різними підрахунками, це дозволить державному бюджету зекономити від 1,5 до 2 млрд грн на рік. У нинішній ситуації, в якій опинилася економіка, ці гроші точно не будуть зайвими", - вважає експерт.

Нагадаємо, що раніше перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков заявляв, що скасування ліквідації державного підприємства "Вугілля України" і відхід від корупційних схем на ринку вугілля, які задіяли структури, близькі до попередньої влади, відкрили для вугільної галузі нові економічні перспективи.

"Ще недавно "Вугілля України" обслуговувало лише одну генеруючу компанію і продавало їй паливо на 200-300 млн грн. Сьогодні щомісячний оборот компанії виріс в 3-4 рази і вже практично досяг 1 млрд грн", - розповів Зюков.

Перший заступник міністра підкреслив, що це дозволить держпідприємству обслуговувати свої кредити і істотно скоротити державні дотації вугільної галузі.