ua en ru

Поділ "Нафтогазу" на дві компанії зробить їх операційно більш слабкими, - Fitch

Поділ НАК "Нафтогаз Україна" на дві компанії зробить їх операційно більш слабкими.

Поділ НАК "Нафтогаз Україна" на дві компанії зробить їх операційно більш слабкими. Про це йдеться у звіті міжнародне рейтингового агентства Fitch Ratings

Так, у агентстві відзначають, що наслідки недавнього рішення українського уряду про поділ "Нафтогазу" на два підприємства (за транспортування газу та на зберігання газу) вже враховані в рейтингу дефолту емітента цієї компанії.

"На "Нафтогазі" продовжують негативно позначатися слабкі показники операційної діяльності і грошових потоків, що продовжуються розбіжності щодо ціни на газ з "Газпромом" і втрата видобувних дочірніх підприємств в Криму. Обговорення розділення "Нафтогазу" триває вже довгий час, і, незважаючи на недавнє рішення уряду, ми очікуємо, що процес реорганізації, ймовірно, буде тривалим", - йдеться в повідомленні.

У Fitch вважають, що рішення розділити стабільну виручку від транзиту газу і виручку від видобутку і зберігання газу скорочує диверсифікацію і, ймовірно, призведе до того, що дві нові компанії будуть операційно більш слабкими.

Крім того, рейтингове агентство очікує, що україна надасть "Нафтогазу" грошові кошти для погашення єврооблігацій на суму 1,5 млрд дол., термін по яких наступає у вересні 2014 р., або зробить виплати за облігаціями за рахунок суверенних активів.

Нагадаємо, Кабмін на засіданні 4 червня прийняв рішення про створення ПАТ "Українська газотранспортна система" і "Українські газові сховища" на базі "Нафтогазу".