ru ua

Розширення співпраці України з СБ стане позитивним сигналом для інших інвесторів, - експерт

Намір Світового банку розширити фінансування України з 0,5 млрд дол. до 1 млрд дол. може суттєво поліпшити її інвестиційну привабливість вже найближчим часом. Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Також експерт упевнений, що намір СБ розширити програму співпраці з Україною стане позитивним сигналом для інших зарубіжних інвесторів.

"СБ реалістично дивиться на результати роботи української економіки і не вважає, що вкладення грошей в нашу економіку містить ризик. Швидше, навпаки: за останній рік інвестиції Світового банку в Україні зросли на 30% - це втричі більше, ніж за минулі вісімнадцять років, коли Світовий банк почав співпрацювати з Україною", - підкреслив Охрименко.

Він нагадав, що до нинішнього часу Україна отримала від різних міжнародних фінансових організацій, у тому числі і від Світового банку, близько 6 млрд дол., якщо не враховувати кредити МВФ. Ці грошові кошти були в основному спрямовані на фінансування реконструкції Хмельницької АЕС, будівництво нових ліній електропередач, а також на будівництво доріг і транспортних розв'язок і модернізації підприємств з метою зниження енерговитрат.

"Світовий банк у цілому позитивно оцінює роботу України з освоєння раніше виділених фінансових ресурсів і тому вважає за можливе збільшити обсяги інвестування. Ці гроші в першу чергу будуть спрямовані на реконструкцію енергетичного сектора України і зниження енерговитрат на українських підприємствах", - вважає президент Українського аналітичного центру.

Нагадаємо, раніше директор СБ по Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан заявив, що бачить можливості для збільшення обсягу наданих Україні позик з 500 млн дол до 1 млрд дол на рік.