ua ru

В Раду внесли нові правки у Кодекс законів про працю щодо заборони дискримінації

В Раду внесли нові правки у Кодекс законів про працю щодо заборони дискримінації Фото: Верховна Рада України

Пропонують заборонити пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від сексуальної орієнтації

У Верховну Раду України (ВРУ) внесли проект закону "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)". Відповідний проект закону №3442 був зареєстрований в ВР сьогодні, 10 листопада.

Відповідно до тексту законопроекту, забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження.

Також забороняється дискримінація залежно від віку, стану здоров'я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Нагадаємо, ВР поки не вносила до порядку денного засідання 10 листопада 2015 р. зміни до Трудового кодексу в частині заборони трудової дискримінації, необхідні для лібералізації візового режиму України з ЄС.

5 листопада, Верховна Рада України в першому читанні прийняла новий проект Трудового кодексу України. Проте, в ході розгляду цього законопроекту в парламенті правка щодо недискримінації працівників, зокрема, залежно від їх сексуальної орієнтації, була відхилена.

9 листопада, Президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду ввести заборону на дискримінацію в Трудовий кодекс.