У Раді зареєстровано законопроект, що дозволяє парламенту контролювати НАБУ

Фото: вивіска НАБУ (facebook.com nabu.gov.ua)
Фото: вивіска НАБУ (facebook.com nabu.gov.ua)

Рада громадського контролю при НАБУ виступила проти

Сьогодні, 6 грудня, зареєстровано законопроект, що встановлює право Верховної Ради висловлювати недовіру керівництву антикорупційних органів. Проект закону розміщено на сайті Верховної Ради.

"Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про регламент Верховної Ради України", "Про прокуратуру", "Про Державне бюро розслідувань", "Про запобігання корупції", "Про Національне антикорупційне бюро України" та передбачити право Верховної Ради України розглядати питання щодо висловлення недовіри керівництву вищезазначених органів", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Так, автори законопроекту хочуть, щоб Рада здійснювала контроль за антикорупційними органами, в разі "грубого порушення законності", а також їх "вкрай неефективної та некомпетентної діяльності".

Авторами проекту закону є глава фракції БПП Артур Герасимов і глава фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

Зазначимо, що рада громадського контролю при НАБУ виступила проти цього законопроекту.

"Такий крок позбавляє незалежності єдиний ефективний правоохоронний орган у сфері протидії корупції - НАБУ. Робить його безпосередньо контрольованим і залежним від Верховної Ради і президента. Це не тільки послабить антикорупційний процес в Україні, але й може завдати удару по справах, уже проведених НАБУ", - заявили в раді.

Важливо! З рук народних депутатів України Артура Володимировича Герасимова (БПП) і Максима Юрійовича Бурбака (Народний Ф...

Опубліковано Рада громадського контролю НАБУ 6 грудня 2017 р.

Нагадаємо, Верховна Рада України вже завтра, 7 грудня 2017 року, може розглянути відкликання нардепа Єгора Соболєва з посади голови парламентського комітету з питань запобігання корупції. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся