Рада заборонила вкладникам банків достроково знімати депозити

Четвер 14 травня 2015 13:40
Рада заборонила вкладникам банків достроково знімати депозити
Фото: Верховна Рада

Автори законопроекту таким чином хочуть стабілізувати банківську систему

Народні депутати Верховної Ради України  підтримали у другому читанні в цілому законопроект № 1195 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо умов повернення строкових депозитів)". За відповідне рішення проголосували 243 нардепа при 226 мінімально необхідних.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його метою є встановлення стабільності банківської системи шляхом врегулювання механізму створення ресурсної бази діяльності банківської системи.

Так, закон вносить зміни до статті 1060, 1065 Цивільного кодексу України та статті 13 закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", згідно з яким клієнти банку зможуть отримати вклади і нараховані за ним проценти за строковими банківським договором по закінченню терміну дії договору.

Зазначимо, що згідно з чинним законодавством фізичні особи - вкладники можуть одержати свій вклад або його частину на першу вимогу. Дострокове повернення цього вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом можливе виключно в разі, коли це передбачено умовами договору строкового банківського вкладу.

Нагадаємо, 9 квітня народні депутати підтримали в першому читанні даний законопроект. За відповідне рішення проголосували 226 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся