ru ua

Рада ввела автоматизовану систему оплати проїзду в транспорті

Рада ввела автоматизовану систему оплати проїзду в транспорті Фото: Верховна Рада України

Документ надає повноваження місцевій владі впроваджувати автоматизовані системи

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №4121 щодо запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. За документ проголосували 265 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Законом передбачається визначити поняття "автоматизована система обліку оплати проїзду" і "електронний квиток".

Так, планується надати повноваження органам місцевого самоврядування впроваджувати автоматизовані системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності, самостійно визначати порядок їх функціонування, а також затверджувати правила користування міським пасажирським транспортом.

Також передбачена обов'язковість забезпечення пільгових категорій населення електронними квитками в населених пунктах, де впроваджена автоматизована система обліку оплати проїзду.

Відповідно до закону, пасажири зобов'язуються здійснювати реєстрацію проїзних документів в населених пунктах, де запроваджено таку систему обліку оплати проїзду, за невиконання даного зобов'язання передбачається адміністративна відповідальність.

Нагадаємо, в касах станцій київського метрополітену можна буде придбати тільки один або два жетони. Таке обмеження пов'язане з автоматизацією оплати проїзду і переходом на сучасні засоби.