Рада встановила основні функції Українського інституту книги

НовиниПолітика    28.01.2016 - 11:09
Фото: Верховна Рада
Фото: Верховна Рада

Український інститут книги відповідатиме за реалізацію держполітики в сфері книговидання

Верховна Рада України (ВРУ) встановила основні функції Українського інституту книги. Відповідний проект закону № 3084 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері" у другому читанні підтримали 232 народних депутата.

Відповідно до проекту закону, Український інститут книги - державна неприбуткова установа, яка відноситься до сфери управління Міністерства культури, та відповідає за реалізацію державної політики в сфері книговидання, створення видавничої продукції, її розповсюдження та використання в порядку, передбаченому законами України, статутом та актами органу управління.

Документ передбачає, що програма підтримки бібліотек і їх фінансування є окремим розділом Національної стратегії в галузі культури, яка затверджується Кабінетом міністрів України та виконується Мінкультом через Український інститут книги.

Крім того, законопроект закріплює порядок конкурсного відбору директора Українського інституту книги; визначає базові принципи формування складу наглядової ради інституту та здійснення нею контролю за діяльністю посадових осіб; встановлює засади фінансування інституту, в тому числі за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету України.

Документ визначає інститут замовником на випуск видавничої продукції за державними програмами (наприклад, програмою "Українська книга").

Нагадаємо, Верховна Рада продовжила термін мораторію на банкрутство "Енергоатому" до 2017 року. 

On Top