Рада зрівняла страховий запас газу для всіх постачальників на рівні 10%

НовиниЕнергетика    22.09.2016 - 16:50
Фото: Верховна Рада України
Комісія ВР планує рекомендувати уряду не оголошувати повторний конкурс з продажу ОПЗ ВРУ планує дозволити місцевій владі встановлювати тарифи на альтернативну енергію

Розмір страхового запасу встановлюється щорічно Кабміном на одному рівні для всіх постачальників

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №3617 "Про внесення змін у закон "Про ринок природного газу" (щодо страхового запасу природного газу)". За документ проголосував 251 нардеп, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, законом передбачається встановити, що постачальники зобов'язані створювати страховий запас природного газу в розмірі не більше 10% запланованих місячних обсягів постачання природного газу споживачам на наступний місяць.

При цьому розмір страхового запасу встановлюється щорічно урядом на однаковому рівні для всіх постачальників.

Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Нагадаємо, в кінці 2015 року Кабінет міністрів України знизив вимоги щодо страхового запасу газу для постачальників з 100% до 50% місячного обсягу.

При цьому одні постачальники природного газу були зобов'язані створювати страховий запас у розмірі 50% запланованих місячних обсягів постачання природного газу споживачам на наступний місяць. Інші постачальники, зокрема ті, на яких покладено спеціальні обов'язки, страховий запас не створювали.

Читайте в розділі

В Івано-Франківській області борги за газ досягли майже 100 млн грн

Кабмін затвердив фінплан "Укренерго" на 2017

Кабмін схвалив порядок переміщення через держкордон відпрацьованого ядерного палива

On Top