ua en ru

Рада спростила подання фінансової звітності

Рада спростила подання фінансової звітності Фото: Верховна Рада (president.gov.ua)

За документ проголосували 253 депутата Ради

Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні законопроект №4646-д "Про внесення змін в Закон України" Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо вдосконалення деяких положень)". За документ проголосували 253 депутати ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

Документом, зокрема, вдосконалюється порядок надання та оприлюднення фінансової звітності, передбачивши її подання підприємствами, що застосовують МСФЗ, в єдиному електронному форматі, а також зобов'язав підприємства надавати копії фінансової звітності за запитом юридичних та фізичних осіб згідно з законом "Про доступ до публічної інформації "

Законопроектом визначається, що незначні недоліки, виявлені в первинних документах, не є підставою для невизнання господарської операції.

Передбачається встановити для цілей бухгалтерського обліку критерії віднесення підприємств до мікропідприємствам, малим, середнім і великим підприємствам згідно з положеннями Директиви ЄС № 2013/34 / ЄС; а також установити, що підприємства, які здійснюють діяльність з видобування корисних копалин загальнодержавного значення, складають фінансову звітність за МСФЗ

Проект пропонується поширити на операції по виконанню бюджетів та складання фінансової звітності про виконання бюджетів з урахуванням бюджетного законодавства.

Передбачається уточнити період складання проміжної фінансової звітності з метою забезпечення однозначності у визначенні періоду, за який вона складається, і дозволити не складати консолідовану фінзвітність малим групам, які відповідають критеріям, передбаченим цим законопроектом.

При цьому пропонується звільнити мікро - і малі підприємства від подання звіту про управління, а для середніх підприємств передбачити невідображення у звіті про управління, так званої нефінансової інформації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що парламент підтримав у повторному другому читанні законопроект №2126а "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".