Рада розкрила інформацію з держреєстру по нерухомості чиновників

Рада розкрила інформацію з держреєстру по нерухомості чиновників
Фото: один із авторів законопроекту, який представляв його у Раді, Єгор Соболєв

За відповідне рішення проголосували всього 240 нардепів

Верховна Рада України підтримала у другому читанні і в цілому законопроект №2423 "Про внесення змін у деякі закони України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції". За відповідне рішення проголосували всього 240 нардепів при 226 мінімально необхідних, передає кореспондент РБК-Україна.

Представляючи законопроект, Єгор Соболєв підкреслив, що його готував цілий колектив авторів з різних фракцій. "Ідею законопроекту подав Леонід Козаченко", - зазначив Соболєв.

"Це закон, який ми вже прийняли за основу і який дозволить кожному громадянину, ввівши прізвище чиновника, дізнатися, які у нього квартири, земельні ділянки, будинки, автомобілі, і коли ці об'єкти куплені. Закон надзвичайно важливий, бо дозволить вивести на чисту воду корупціонерів з прокуратури, МВС, податкової та інших державних органів", - написала народний депутат з фракції "Самопоміч" Ганна Гопко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Верховна Рада зобов'язана наступного тижня прийняти в цілому законопроект про відкритість реєстрів №2423, співавтором я...

Posted by Hanna Hopko on 10 Июль 2015 г.

Законопроект пропонує викласти в новій редакції статтю 28 закону України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень", встановивши, що для фізичних та юридичних осіб інформація з державного реєстру прав надається не тільки за об'єктом нерухомого майна, як це передбачено в чинній редакції закону, а й за суб'єктом права. При цьому, у разі запиту по суб'єкту прав - інформація про об'єкти нерухомого майна надаватиметься з певними обмеженнями. Так, щоб уникнути розкриття персональної інформації про місце проживання особи, що часто збігається з адресою нерухомого майна у власності, а також з метою попередження протиправних посягань на власність особи, пропонується розкривати відомості про назву області, міста, району, на території яких розташований об'єкт нерухомого майна.

Як очікується, такий підхід дозволить, з одного боку, виконати цілі і завдання законопроекту, а з іншого - не нашкодити суб'єктам власності на нерухоме майно відкриттям інформації про їхні права на нерухоме майно.

Також законопроектом пропонується внести зміни до закону "Про державний земельний кадастр України", якими встановлюється, що відомості Державного земельного кадастру є відкритою інформацією.

Крім того, закон "Про дорожній рух" пропонується доповнити статтею 34-1, якою пропонується відрегулювати надання інформації про зареєстровані транспортні засоби з Єдиного державного реєстру.

Також пропонується доповнити закон "Про попередження корупції" змінами про місцезнаходження об'єктів, які наводяться в декларації, а саме: назва області, району, населеного пункту, в яких знаходиться об'єкт.

Нагадаємо, 12 травня 2015 р. народні депутати підтримали цей законопроект в першому читанні. За відповідне рішення всього проголосували 243 нардепа при 226 мінімально необхідних.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся