ru ua

Рада знизила кворум на збори учасників ТОВ до 50%

Рада знизила кворум на збори учасників ТОВ до 50% Фото: ВРУ

За відповідне рішення проголосували 233 нардепа

Верховна Рада України (ВРУ) підтримала в другому читанні законопроект №2757 "Про внесення змін до статті 60 закону України "Про господарські товариства" (щодо зменшення кворуму загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю)". За відповідне рішення проголосували 233 нардепа, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, відповідно до закону, загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 50% голосів.

Разом з тим установчими документами товариств, у статутному капіталі яких відсутня державна частка, може бути встановлений інший відсоток голосів учасників (представників учасників), за умови присутності яких загальні збори учасників вважаються повноважними.

Законом встановлюється, що статути товариств з обмеженою відповідальністю до приведення їх у відповідність із цим законом застосовуються в частині, що не суперечить йому.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, раніше 19 березня 2015 р. Верховна Рада України підтримала в цілому урядовий законопроект № 2273 "Про внесення змін до закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством)". За відповідне рішення проголосували 275 депутатів.

Пізніше, 26 березня 2015 р. закон було опубліковано в газеті "Голос України".

Згідно з цим законом, держава змогла отримати контроль над компанією "Укрнафта", 51% акцій якої належить НАК "Нафтогаз України", 42% акцій належать структурам групи "Приват" бізнесмена Ігоря Коломойського.

В липні 2015 р. Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект №2757 "Про внесення змін до статті 60 закону України "Про господарські товариства"(щодо зменшення кворуму загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю)". Тоді законопроект підтримали 223 народних депутата.