ru ua

Рада дозволила оприлюднення інформації з держреєстрів

Рада дозволила оприлюднення інформації з держреєстрів Законопроект у Раді представив Дмитро Шимків

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект №2171 "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних". За відповідне рішення проголосували 279 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Як заявив заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків під час представлення даного законопроекту в парламенті, цей проект закону є одним з основних складових законодавчого пакету реформ під назвою "Цифрова Україна".

"Законопроектом передбачається оприлюднення інформації з державних реєстрів, громадських організацій, інформації з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб, генеральних планів населених пунктів і детальних планів територій реєстрів оборотів державної власності та інше", - заявив Шимків.

За його словами, цей законопроект передбачений Антикорупційної стратегією 2014-2017, затвердженої попереднім парламентом.

Законопроект пропонує внести зміни до закону України "Про доступ до публічної інформації" та інших законів України, визначивши визначити поняття "публічна інформація у формі відкритих даних", і встановивши основні обов'язки розпорядників інформації щодо поширення такої інформації.

Проект закону пропонує зобов'язати розпорядників інформації оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію і постійно оновлювати оприлюднену інформацію; передбачити обов'язок розпорядників інформації безоплатно оприлюднити інформацію у формі відкритих даних на своїх веб-сайтах, в тому числі і сам перелік такої інформації.

Так, відповідно до закону, публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація, яка публікується на єдиному державному веб-порталі відкритих даних і на веб-сайтах розпорядників інформації у форматі, який дозволяє автоматизовану обробку, вільний і безкоштовний доступ до такої інформації.

"Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, в тому числі в комерційних цілях, в поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації", - йдеться в законопроекті.

Згідно з документом, перелік публічної інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, періодичність її оновлення визначаються Кабінетом міністрів України. При цьому до такого переліку Кабміну обов'язково включається інформація, доступ до якої у формі відкритих даних передбачено законом.

Створення та забезпечення функціонування єдиного державного порталу відкритих даних здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері електронного урядування.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей законопроект у першому читанні в першому читанні 5 березня 2015 р.