ua en ru

ВРУ ратифікувала продовження місії захисту розслідування катастрофи Boeing

ВРУ ратифікувала продовження місії захисту розслідування катастрофи Boeing Фото: Верховна Рада

За відповідне рішення проголосували 261 нардеп

Верховна Рада України підтримала у цілому проект закону №0038 "Про ратифікацію угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2016 р. строку дії угоди між Україною та Нідерландами про міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 р." За відповідне рішення проголосували 261 нардеп при 226 мінімально необхідних.

Як заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час представлення цього законопроекту у парламенті, ратифікація цієї угоди сприятиме неупередженому розслідуванню трагедії з літаком "Малайзійських авіаліній", яка призвела до загибелі 298 людей.

"Ми зараз проводимо незалежне кримінальне розслідування за фактом збиття літака. Функціонує спеціальна група, яку очолюють наші нідерландські колеги і друзі. Нещодавно ми звернулись до Ради безпеки ООН з пропозицією проект створення спеціального трибуналу для покарання винних. Ми погодили шляхом пильних консультацій проект його статуту і нами досягнута згода, що наступного тижня ми будемо касувати проект резолюції і проект статуту на міністерському рівні", - заявив Клімкін, передає кореспондент РБК-Україна.

Після ратифікації цієї угоди будуть виконані внутрішньодержавні процедури в Україні, необхідні для набрання нею чинності.

Нагадаємо, 31 липня 2014 р. Верховна Рада України на позачерговому засіданні підтримала закон №0088 про ратифікацію угоди між Україною та Королівством Нідерланди про міжнародну місію захисту розслідування аварії літака Boeing 777 "Малайзійських авіаліній" в Донецькій області.

Раніше 28 липня 2014 р. Україна та Нідерланди підписали угоду про міжнародну місію захисту розслідування авіакатастрофи літака Boeing 777.Згідно з угодою, багатонаціональна міжнародна місія захисту розслідування, якою керує направляюча держава (Нідерланди), створюється з метою сприяння збиранню решток та проведенню розслідування падіння авіалайнеру Boeing-777 "Малазійських авіаліній" у Донецькій області (відповідно до резолюції 2166 Ради Безпеки ООН від 21 липня 2014 р.).

Місія складається з військового й невійськового персоналу Нідерландів, Австралії та при необхідності - інших держав, громадяни яких перебували на літаку рейсу МН17.

Персоналу місії дозволяється мати і носити зброю, а також застосовувати силу в порядку самооборони та для виконання своєї діяльності відповідно до цієї угоди. Також персоналу місії дозволяється носити польову уніформу.

Чисельність місії становить не більш ніж 700 озброєних осіб персоналу.

Нагадаємо, 17 липня 2014 р. о 16:20 в Шахтарському районі Донецької області розбився літак Boeing 777-200 компанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур (рейс MH17). Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту: 283 пасажири, серед яких 3 дітей, і 15 членів екіпажу.

У числі жертв - 193 громадянина Нідерландів, один з яких мав друге громадянство - США. У списку також значаться 43 підданих Малайзії, серед них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії. Ще 10 жертв трагедії - піддані Великобританії, у одного з яких було друге громадянство - ПАР. Серед загиблих також 4 німців, 4 бельгійців, 3 філіппінців, 1 громадянин Канади і 1 - Нової Зеландії.

Влада України стверджуює, що літак збили бойовики. Водночас бойовики заперечують свою причетність до інциденту.