Рада закликає сторони конфлікту в Сирії припинити бойові дії на всій території держави

НовиниПолітика    19.10.2016 - 11:49
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

Крім того, парламент просить міжнародні організації посилити тиск на режим Путіна для примусу Росії дотримуватись норм міжнародного права

Верховна Рада України підтримала проект постанови №5214 "Про Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій, парламентів держав-членів ОБСЄ та Організації ісламського співробітництва щодо останніх подій в Сирії". За документ проголосував 241 нардеп, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми бачимо подібність у проведенні агресивної політики Росії щодо України, так і Сирії. Використовуючи гасло протистояння з міжнародним тероризмом, як прикриття, російські влади з метою створення зон нестабільності у всіх регіонах, вона вважає сферою свого впливу і підтримки диктаторських режимів ", - йдеться в проекті.

Так, ВР закликає всі причетні сторони сприяти створенню необхідних передумов для відновлення політичного процесу врегулювання, спрямованого на створення інклюзивної перехідною влади в Сирії, з подальшим прийняттям Конституції і проведенням виборів відповідно до Женевських комюніке 2012 року та резолюції Ради Безпеки ООН 2254 (2015).

Український парламент також закликає сторони конфлікту в Сирії припинити активні бойові дії на всій території держави, зокрема у місті Алеппо, і дотримуватися режиму припинення вогню; дотримуватися норм міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права; забезпечити умови для створення гуманітарних коридорів для евакуації поранених

Рада також просить сторони збройного конфлікту, зокрема Російську Федерацію відмовитися від застосування напади невибіркового характеру і зброї невибіркового дії, а також інших заборонених засобів і методів ведення війни в ході бойових дій на території Сирії, зокрема від застосування авіації та артилерії в місцях скупчення і проживання цивільного населення

Нардепи закликають сторони конфлікту почати переговори щодо політичного врегулювання конфлікту в Сирії на основі резолюцій Ради Безпеки ООН, а Рада Безпеки ООН - створити міжнародну групу слідчих з розслідування військових злочинів сирійського режиму і його союзника - РФ.

Крім того, парламент просить міжнародні організації, зокрема ООН і Європейський союз посилити тиск на режим Путіна з метою примусу Росії дотримувати норми міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права в ході збройного конфлікту на території Сирії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Меркель не виключає введення нових санкцій проти Росії через Сирії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top