Рада прийняла закон про захист коштів МФО на інвестиційні проекти

Фото: голосування у Раді (УНІАН)
Фото: голосування у Раді (УНІАН)

Документ підтримали 259 нардепів

Парламент підтримав у другому читанні законопроект №6578 щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб'єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні, передає кореспондент РБК-Україна.

Документ підтримали 259 нардепів.

Законом визначається, що зарахування коштів МФО на поточні рахунки суб’єктів господарювання у сферах централізованого водопостачання та водовідведення, теплопостачання, відкриті банками в національній чи іноземній валютах, та використання таких коштів на реалізацію інвестиційних проектів у відповідних сферах здійснюється згідно з умовами укладених договорів з МФО, а також забороняється звернення стягнення та накладення арешту на такі кошти та "на кошти, що перебувають на поточних рахунках із спеціальним режимом використання, відкритих відповідно до статті 181 закону "Про питну воду та питне водопостачання".

Підкреслимо, у пояснювальній записці наголошувалося, що зараз в Україні склалася ситуація, коли за рішенням суду внаслідок проведення виконавчих дій арештовуються кошти МФО на поточних рахунках суб’єктів господарювання, призначенні для виконання інвестиційних проектів (заходів) згідно з умовами міжнародних договорів. За таких обставин суб’єкти господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення об’єктивно не можуть виконати зобов’язання, передбаченні міжнародними договорами.

Нагадаємо, як повідомлялося, Національний банк спростив порядок отримання резидентами кредитів від міжнародних фінансових організацій для пожвавлення співпраці українського бізнесу з МФО і більш активного припливу боргового капіталу в Україну.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся