Рада прийняла закон про електронні довірчі послуги

Четвер 05 жовтня 2017 10:58
Рада прийняла закон про електронні довірчі послуги
Фото: Верховна Рада (twitter.com/Верховна Рада)

Документом передбачається вільний обіг електронних довірчі послуг в Україні

Верховна Рада України прийняла в повторному другому читанні законопроект №4685 "Про електронні довірчі послуги". Документ підтримали 240 парламентаріїв, передає кореспондент РБК-Україна.

Закон розроблений з метою вдосконалення законодавства у сфері використання інфраструктури відкритих ключів та надання електронних довірчих послуг, розвитку єдиної системи електронних довірчих послуг, взаємного визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів, а також електронних підписів і печаток.

Зокрема, документом передбачається вільний обіг електронних довірчих послуг в Україні. Також планується забезпечити рівні можливості для доступу до електронних довірчих послуг, у тому числі для осіб з обмеженими можливостями, а також забезпечити свободу договору в сфері електронних довірчих послуг.

Передбачається передати Національному банку України функції зі створення центра, що засвідчує для забезпечення реєстрації та підтвердження кваліфікації постачальників електронних довірчих послуг, які мають намір надавати електронні довірчі послуги в банківській системі.

Нацрегулятор, відповідно до закону, встановлює порядок видачі, переоформлення та анулювання свідоцтва про реєстрацію та свідоцтва про кваліфікацію постачальника електронних довірчих послуг у банківській системі.

Крім того, НБУ встановлює вимоги, яким повинні відповідати постачальники електронних довірчих послуг, що надають електронні довірчі послуги та/або кваліфіковані електронні довірчі послуги в банківській системі та суб'єктам переказу коштів, у тому числі вимоги до їх програмно-технічних комплексів.

Нагадаємо, Рада повинна була розглянути законопроект 4 жовтня.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся