Рада прийняла за основу законопроект щодо запобігання домашнього насильства

НовиниСуспільство    17.11.2016 - 11:27
Фото: Верховна Рада (УНІАН)
Фото: Верховна Рада (УНІАН)

За документ проголосували 238 депутатів

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №5294 "Про запобігання та протидію домашньому насильству". За документ проголосували 238 депутатів ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

Наголошується, що документ спрямований на реалізацію положень Національної стратегії в галузі прав людини. Необхідність прийняття акта зумовлена підготовкою до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьби із цими явищами (Стамбульська конвенція).

"Масштаби явища важко оцінити через відсутність даних, оскільки проводиться збір інформації тільки про насильство в сім'ї, і цифри щорічно збільшуються: за статистичними даними Мінсоцполітики, в Україні в 2015 році зафіксовано 103 101 звернення з приводу насильства в сім'ї, з них 89 551 - від жінок. Але і ці дані не можна вважати показовими, оскільки насильство є латентним явищем, факт якого в більшості випадків приховується", - зазначають автори проекту закону.

Зокрема, в документі пропонується впровадження комплексного підходу до боротьби з домашнім насильством, істотне доповнення існуючих інструментів такої боротьби, введення нових визначень термінів, і інші норми, спрямовані на поліпшення захисту потерпілих від домашнього насильства.

Суть законопроекту

Документом передбачається створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства і заборонний припис для кривдників жертв домашнього насильства. Планується встановити, що власником реєстру буде Міністерство соціальної політики, а його адміністратором - державне підприємство, визначене Міністерством.

До реєстру вносяться відомості про особу, яка повідомила про вчинення домашнього насильства; постраждалому особі і кривдника; сам випадок насильства (дата, форма і місце, результати заходів в сфері запобігання домашньому насильству). Також проектом закону передбачені спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, зокрема термінове заборонне і обмежуюче розпорядження щодо кривдника, взяття на профілактичний облік кривдника, а також його направлення на проходження програми для кривдників.

Відзначимо, що в ході обговорення законопроекту було прийнято поправку з голосу - з документа були вилучені всі згадки про гендер і сексуальної орієнтації.

Підкреслимо, що нардепи вирішили залучити до підготовки документу у другому читанні представників Всеукраїнської ради церков.

Нагадаємо, ВР має намір удосконалити законодавство щодо захисту дітей від сексуального насильства.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top