Рада підтримала законопроект про енергоефективність будівель

Рада підтримала законопроект про енергоефективність будівель
Фото: Верховна Рада (rada.gov.ua)

За відповідний законопроект проголосували 259 депутатів

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №4941-д "Про енергетичну ефективність будівель". Документ підтримали 259 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, метою законопроекту є визначення правових, економічних та організаційних основ діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, створення умов для раціонального споживання в них енергетичних ресурсів.

У законі, зокрема, визначаються: основні засади державної політики та інформаційного забезпечення в сфері енергетичної ефективності будівель; організаційно-правові основи сертифікації енергетичної ефективності будівель; особливості здійснення обстеження систем опалення та кондиціонування будівель; основні енергоефективні заходи в будівлях і механізми їх фінансування; загальні засади професійної діяльності у сфері енергетичної ефективності будівель

altalt

Фото: ухвалення закону (Скріншот)

Також встановлюються нормативно-правові основи здійснення незалежного моніторингу сертифікатів енергетичної ефективності будівель та звітів про результати обстеження систем опалення та кондиціонування будівель; особливості розробки національних планів по збільшенню кількості будівель з близьким до нульового рівня споживання енергії; відповідальність за порушення законодавства в сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель

Так, передбачається введення обов'язкової сертифікації енергоефективності для об'єктів будівництва. При цьому положення закону щодо обов'язкової сертифікації не будуть поширюватися на об'єкти культурної спадщини, будівлі промислового призначення та нежитлові приміщення сільськогосподарського призначення з низьким рівнем енергоспоживання, культові споруди (наприклад, церкви), тимчасові споруди, у тому числі призначені для здійснення підприємницької діяльності, а також на окремо стоячі будівлі з опалювальною площею менше 50 квм.

Сертифікація буде проводитися на договірних засадах з метою визначення фактичних показників енергоефективності будівель та оцінки їх відповідності мінімальним вимогам енергоефективності, які будуть встановлюватися Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Мінімальні вимоги до енергоефективності будівель будуть переглядатися раз на 5 років.

Нагадаємо, глава представництва Європейського союзу (ЄС) Хьюг Мінгареллі закликав Верховну Раду України підтримати проекти законів по енергоспоживанню, зокрема, про комерційний облік комунальних послуг та енергоефективності будівель.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся