ru ua

Рада підтримала указ Президента про часткову мобілізацію

Рада підтримала указ Президента про часткову мобілізацію

Народні депутати підтримали законопроект № 1743 "Про затвердження указу Президента України "Про часткової мобілізації". За відповідне рішення проголосували 268 нардепів із 226 мінімально необхідних.

Даний документ передбачає проведення протягом 2015 р. часткової мобілізації в три черги протягом 210 діб з дня набрання чинності цим Указом.

Так, з 20 січня 2015 р. буде оголошена перша хвиля мобілізації тривалістю 90 днів, з квітня - друга хвиля, тривалістю 60 днів, а з червня - третя, також тривалістю 60 днів.

Мобілізація буде проведена на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

Буде здійснюватися призов військовозобов'язаних, резервістів та постачання транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

Крім того, згідно з указом в період з 18 березня по 1 травня 2015 р. буде проведено звільнення в запас (демобілізацію) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період згідно з Указом Президента України від 17 березня 2014 р. № 303 "Про часткову мобілізацію".

Міністерство оборони України планує збільшити особовий склад Збройних сил до 250 тис. чоловік.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, доповідаючи заний указ у сесійній залі парламенту, заявив, що ті депутати, які не проголосують за мобілізацію, є агентами Кремля.

"Я маю переконання, що це голосування чітко покаже агентуру Кремля в цьому парламенті. Ті хто утримається з будь-яких причин, приховуючи свою зраду і не натиснувши кнопку "за", покажуть свою позицію", - сказав Турчинов.

Нагадаємо, в 2014 р. було проведено три хвилі часткової мобілізації. Так, 22 липня 2014р. Рада схвалила указ Порошенка про третьої хвилі часткової мобілізації (законопроект № 4320а). За відповідне рішення проголосували 232 нардепів.