ru ua

Рада звільнила від ПДВ імпорт ліків і медичних виробів

Рада звільнила від ПДВ імпорт ліків і медичних виробів Депутати підтримали звільнення імпорту медпрепаратів від ПДВ

Народні депутати підтримали в першому читанні та в цілому президентський законопроект № 2151 "Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення та постачання лікарських засобів і медичних виробів)". За відповідне рішення проголосували 236 нардепа при 226 мінімально необхідних.

Закон передбачає звільнення від податку на додану вартість операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів і медичних виробів та операції тільки перше постачання лікарських засобів, медичних виробів на митній території України імпортером, або виробником.

Законом також уточнені бюджетні програми в рамках виконання яких Міністерство охорони здоров'я укладає угоди зі спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі, перелік яких визначено Законом України "Про здійснення державних закупівель", на підставі яких укладаються договори на підставі яких здійснюється ввезення на територію України або придбання на території України лікарських засобів і медичних виробів.

Законом передбачена відповідальність платників у разі нецільового використання наданої пільги в оподаткуванні лікарських засобів і медичних виробів, а також положення щодо визначення Кабінетом Міністрів України переліку лікарських засобів і медичних виробів, що закуповуються на підставі угод із закупівлі зі спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі та порядку ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Нагадаємо, в середині березня Президент України Петро Порошенко запропонував Верховній Раді невідкладно розглянути зміни в порядку централізованої закупівлі життєво необхідних лікарських засобів та їх оподаткування.