Рада визначила правовий статус Сил спеціальних операцій ЗСУ

НовиниПолітика    07.07.2016 - 11:32
Фото: Рада визначила правовий статус Сил спеціальних операцій ЗСУ
Фото: Рада визначила правовий статус Сил спеціальних операцій ЗСУ

Військовослужбовцям Сил спеціальних операцій ЗСУ встановлюється спеціальна щомісячна надбавка

Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроект №4795 "Про внесення змін у деякі закони України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України". За документ проголосували 249 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, згідно із законом, органи військового управління та військові частини розвідки, Сил спеціальних операцій Збройних Сил України відповідно до закону можуть залучатися до заходів добування розвідувальної інформації з метою підготовки держави до оборони, підготовки та проведення спеціальних операцій та/або спеціальних дій, забезпечення готовності ЗСУ до оборони держави Сили спеціальних операцій ЗСУ здійснюють ведення спеціальної розвідки.


Передбачається, що відомості про особовий склад Сил спеціальних операцій ЗСУ, а також про осіб, які співпрацюють або раніше співпрацювали на конфіденційній основі з Силами спеціальних операцій, становлять державну таємницю і підлягають захисту відповідно до закону “Про державну таємницю.

Встановлюється, що функції, завдання та особливості діяльності Сил спеціальних операцій Збройних Сил України визначаються законами України та положенням, яке затверджує президент України.

Фінансування Сил спеціальних операцій здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України, що виділяються Міністерству оборони України окремим рядком на утримання Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, а також інших джерел, передбачених законодавством.

При цьому встановлюється, що спеціальна розвідка - комплекс заходів та дій для добування, обробки та доведення розвідувальної інформації в інтересах підготовки і ведення (підтримки) операцій, бойових та спеціальних дій з використанням певних способів добування відомостей, у тому числі встановлення конфіденційного співробітництва з особами за добровільною згодою

Законом дається таке визначення терміна "спеціальна операція - сукупність узгоджених і взаємопов'язаних за метою, завданнями, місцем і часом спеціальних дій підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ, спрямованих на створення умов для досягнення стратегічних (оперативних) цілей, що проводяться за єдиним задумом самостійно або у взаємодії з військовими частинами, підрозділами ЗСУ, інших військових формувань, правоохоронних органів України та інших складових сил оборони для виконання завдань

Актом встановлюється, що військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України встановлюється спеціальна надбавка, яка входить в щомісячні додаткові види грошового забезпечення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада гарантувала бійцям АТО додаткові пільги при працевлаштуванні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся